کنترل دیابت

پزشکی

خانه

یوکو یوکو

خرید من

لیست تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد

تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد | الو دیابت
آنچه در این مقاله میخوانید: (برای دسترسی سریع کلیک کنید)

در دنیای امروز، تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد، نقش مهمی در ارائه مراقبت های بهداشتی با کیفیت به افراد دارند. از ابزار های تشخیصی گرفته تا دستگاه های درمانی، این قطعات در تشخیص و درمان بیماری های مختلف ضروری هستند. در این مقاله، فهرستی از تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد را به همراه توضیحات و ویژگی‌های آن‌ها بررسی می‌کنیم.

تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد کدام اند؟

در ادامه مهمترین و ضروری ترین تجهیزات پزشکی برای افراد مختلف را معرفی می کنیم.

1- جعبه کمک های اولیه

این پکیج ها شامل تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد در موقعیت های حساس است. شما می توانید آن را از داروخانه ها یا سایت های معتبر تهیه کنید. دقت کنید که تاریخ انقضا محصولات مشمول باید چند ماه یک بار بررسی شوند. اگر قصد دارید که خودتان این جعبه را درست کنید، می توانید از لیست زیر کمک بگیرید:

 • گاز پانسمان استریل
 •  پماد سوختگی
 • چسب زخم
 • بانداژ
 • دستمال مرطوب ضد عفونی کننده
 • پماد آنتی بیوتیک
 • محلول ضد عفونی کننده
 • داروهای سرفه و سرماخوردگی
 • داروهای ضدآلرژی
 • داروهای مسکن

خرید محلول ضد درد کوبایاشی یوکو یوکو در الو دیابت

 • موچین
 • قیچی
 • بسته ‌های سرد فوری یکبار مصرف
 • پد الکلی
 • دستکش پلاستیکی
 • چراغ قوه با باتری اضافی
 • دماسنج
 • پتو
 • ضد درد
 • آتل

توجه داشته باشید که جعبه شما باید کوچک و قابل حمل باشد. جعبه کمک های اولیه یکی از ارکان مهم تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد است.

2- محلول ضد درد کوبایاشی yoko yoko (پماد یوکو یوکو)

یکی از وسایل پزشکی مهم برای همه افراد، محلول ضد درد کوبایاشی یوکو یوکو است، این محصول ساخت کشور ژاپن است و برای تسکین انواع درد های عضلانی، گرفتگی عضلات و کاهش کمر درد استفاده میشود. پماد یوکو یوکو بدون بو است و به سرعت درد را تسکین می دهد. شما میتوانید این محصول فوق العاده را از طریق سایت الو دیابت تهیه کنید.

پماد یوکو یوکو در سایت الو دیابت - تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد | الو دیابت

3- دستگاه و نوار تست قند خون

گلوکومتر یک دستگاه الکترونیکی کوچک است که سطح قند خون را در یک قطره‌ی کوچک خون، که معمولا از نوک انگشت گرفته می شود، اندازه گیری می‌کند. وجود دستگاه گلوکومتر در منزل افراد مبتلا به دیابت، ضروری است. افراد مبتلا باید به طور منظم سطح گلوکز خون خود را با اندازه گیری آن کنترل کنند. خودآزمایی قند خون و گزارش آن به پزشک، می‌تواند نقش مهمی در مدیریت درمانی و پیشگیری از عوارض دیابت داشته باشد.

نحوه استفاده: برای استفاده از گلوکومتر، ابتدا دست های خود را به خوبی با آب و صابون بشویید. سپس یک نوار تست را داخل دستگاه قرار دهید و انگشت خود را با لانست سوراخ کنید تا یک قطره کوچک خون ایجاد شود. خون را روی نوار تست قرار دهید و منتظر بمانید تا دستگاه قند خون اندازه گیری کند و نتایج را نشان دهد. مهم است که دستورالعمل های دفترچه راهنما را به دقت دنبال کنید و دستگاه را به طور منظم تنظیم کنید تا از دقیق بودن نتایج اطمینان حاصل کنید.

تجهیزات پزشکی ضروری برای همه - دستگاه و نوار تست قند خون | الو دیابت

4- ترازو

یکی دیگر از تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد بخصوص مبتلایان به دیابت، ترازو است. آگاهی از وزن به ما در کنترل وزن، بررسی تاثیر رژیم غذایی و وضعیت سلامتی، یاری می رساند. افزایش ناگهانی وزن می تواند بیانگر فشار خون، دیابت، عدم تعادل هورمونی، متابولیسم نامنظم چربی و دیگر بیماری‌ها باشد. بنابراین لازم است وزن خود را در فواصل منظم اندازه بگیرید.

ملاک مناسب وزن خود را باید بر اساس مقیاس شاخص توده بدنی بررسی کنید. شاخص توده بدنی عبارت است از تقسیم وزن بر حسب کیلو گرم بر قد بر حسب متر به توان 2. شاخص توده‌ی بدنی طبیعی بین ۱۸تا 24 است.

5- دستگاه بخور یکی از تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد

دستگاه بخور یک دستگاه الکترونیکی است که برای افزایش رطوبت هوا از طریق تبدیل آب به بخار طراحی شده است. این امر با استفاده از یک مخزن آب صورت می گیرد که در آن آب به بخار گرم تبدیل و سپس به محیط، آزاد می شود. کاهش مشکلات تنفسی، تسکین و مرطوب کردن مجاری بینی، گلو و ریه ها و تنفس آسان از فواید استفاده از این دستگاه است.

این موارد به ویژه برای افرادی که از آلرژی، آسم یا سایر مشکلات تنفسی رنج می برند، مفید هستند. دستگاه بخور همچنین می تواند طیف وسیعی از فواید را با مرطوب نگه داشتن محیط، برای پوست فراهم کنند به همین دلیل است که دستگاه بخور یکی از تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد است.

شما میتوانید انواع دستگاه بخور را در سایت الو دیابت تهیه کنید.

6- فشارسنج (تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد)

برای اندازه گیری سطح فشار خون افراد از فشارسنج استفاده می شود. این شامل یک کاف است که به دور بازو یا مچ پیچیده می شود، یک گیج که خوانش ها را نشان می دهد و یک پمپ یا دریچه برای باد کردن کاف. مانیتور های فشار خون در مدل‌های دستی و دیجیتالی موجود هستند و برخی از آنها دارای عملکرد های پیشرفته ‌ای مانند تشخیص ضربان قلب نامنظم هستند.

فشار سنج ایزی لایف مدل 313 در سایت الو دیابت با بهترین قیمت به فروش می رسد. - فشار سنج یکی از تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد | الو دیابت

7- دماسنج (تب سنج)

برای اندازه گیری دقیق دمای بدن از دماسنج استفاده می شود. انواع مختلفی از دماسنج ها از جمله دماسنج دهانی دیجیتال، دماسنج گوش و دماسنج پیشانی وجود دارد. دماسنج های دیجیتالی به دلیل سهولت در استفاده و نتایج سریع معمولا مورد استفاده قرار می گیرند. برای استفاده از دماسنج، دستورالعمل های سازنده را برای استفاده مناسب دنبال کنید. تمیز کردن دماسنج بعد از هر بار استفاده برای جلوگیری از انتشار میکروب ها مهم است.

دمای طبیعی بدن بزرگسالان به‌طور میانگین ۳۷ درجه‌ی سانتی‌گراداست اما می‌تواند 1 تا 2 درجه تغییر پیدا کند. دمای طبیعی بدن در نوزادان و کودکان کمی بالاتر است، به طوری که ۳۸ درجه‌ی سانتی‌گراددر نظر گرفته می‌شود.

8- پالس اکسی متر یکی از تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد

پالس اکسی متر یکی از تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد است که برای اندازه گیری سطوح اشباع اکسیژن در خون بیماران استفاده می شود. این شامل یک پروب است که روی انگشت یا لاله گوش بیمار قرار می گیرد تا از طریق فناوری جذب نور، سطح اکسیژن را تشخیص دهد. پالس اکسی متر برای نظارت بر بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی مانند آسم یا COPD ضروری است.

نحوه استفاده: برای استفاده از پالس اکسی متر، سنسور را روی نوک انگشت یا لاله گوش بیمار قرار دهید و منتظر بمانید تا دستگاه سطوح اشباع اکسیژن و همچنین ضربان قلب را نشان دهد. اطمینان از قرارگیری مناسب سنسور برای رسیدن نتایج دقیق بسیار مهم است.

9- نبولایزر

نبولایزر یکی تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد است که برای رساندن دارو به شکل استنشاقی به ریه های استفاده می شود. از یک کمپرسور تشکیل شده است که داروی مایع را به ذرات آئروسل برای استنشاق آسان از طریق ماسک یا دهانی تبدیل می کند. نبولایزرها معمولا در درمان بیماری های تنفسی مانند آسم و برونشیت مزمن استفاده می شوند.

نحوه استفاده: برای استفاده از نبولایزر، فنجان دارو را با دارو های تجویز شده پر کنید و آن را به دستگاه کمپرسور وصل کنید. دهانی یا ماسک را روی بینی و دهان بیمار قرار دهید و دستگاه را روشن کنید تا دارو به طور موثر وارد شود.

Essential medical equipment for everyone 3

10- ویلچر

ویلچر یک وسیه کمک حرکتی ضروری برای افراد دارای نقص حرکتی یا ناتوانی است. این شامل یک صندلی است که بر روی چرخ هایی نصب شده است که می تواند به صورت دستی توسط شخص دیگری رانده یا هل داده شود. ویلچرها در انواع مختلفی مانند مدل های دستی و برقی با ویژگی هایی مانند ارتفاع صندلی قابل تنظیم و تکیه گاه های بلند عرضه می شوند. ویلچر یکی از تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد نیست اما اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان دارای نقص حرکتی است، داشتن یک ویلچر در خانه برای شما ضروری است.

سخن پایانی

لیست تجهیزات پزشکی ضروری برای همه افراد افراد ذکر شده در بالا نقشی حیاتی در ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی با کیفیت برای همه بدون در نظر گرفتن سن یا شرایط پزشکی دارند. هر قطعه از این تجهیزات دارای ویژگی ها و عملکرد های منحصر به فرد خود است که برای کمک به متخصصان در تشخیص و درمان موثر بیماری های مختلف پزشکی طراحی شده است.

این مطلب فقط برای اطلاع رسانی و آموزش می باشد. پیش از استفاده از توصیه های این مطلب با پزشک خود مشورت کنید. برای کسب اطلاع بیشتر بیانیه رفع مسئولیت الو دیابت را مطالعه کنید.

محصولات پر فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *