کنترل دیابت

پزشکی

خانه

یوکو یوکو

خرید من

دستگاه تست قند خون چیست؟

با شیوع بیماری دیابت در جهان، داشمندان به دنبال پیدا کردن راهی برای اندازه گیری مداوم قند خون بودند. در طی سال های گذشته، روش های مختلفی برای اندازه گیری سطح قند خون استفاده شد، این راه های معمولا سخت بودند و بیماران نمیتوانستند به راحتی این از این روش ها به صورت مداوم استفاده کنند. این موضوع باعث شد که دانشمندان دستگاه تست قند خون را اختراع کنند.

 

به کمک این دستگاه جمع و جور، بیماران میتوانستند در هر زمان و در هر مکانی، قند خون خود را اندازه بگیرند و کارهای لازم برای کنترل سطح قند خون را انجام بدهند. نظارت بر سطح قند خون، برای افراد مبتلا به دیابت و یا افرادی که در خطر ابتلا به این بیماری هستند، بسیار مهم است. با اندازه گیری و کنترل دقیق قند خون، افراد می توانند دیابت خود را مدیریت و کنترل کرده و از عوارض و خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

 

همانطور که گفته شد، دستگاه تست قند خون که با نام گلوکومتر نیز شناخته می شود، یک دستگاه قابل حمل است که برای اندازه گیری سطح گلوکز خون استفاده می شود. تست و اندازه گیری قند خون معمولاً توسط افراد مبتلا به دیابت انجام می شود تا سطح قند خون خود را کنترل کنند و تنظیمات لازم را در رژیم غذایی، دارو یا دوز انسولین خود انجام دهند.

 

دستگاه تست قند خون کرسنس در سایت الو دیابت - شرکت ایمن فیدار سهند

انواع دستگاه تست قند خون

امروزه مدل های مختلفی از دستگاه های تست قند خون در بازار موجود است. این دستگاه ها دارای صفحه ‌نمایش‌ خوانا با نور پس‌زمینه  هستند و  امکان نظارت از راه دور یا انتقال داده‌ها، یا یادآوری‌های داخلی برای انجام تست را ارائه می‌کنند. مدل های مختلف دستگاه تست قند خون از نظر اندازه، دوام، زمان انجام تست و قیمت متفاوت هستند.

 

نکات مهم برای خرید دستگاه تست قند خون

 

  • قبل از هر چیزی باید به این نکته توجه کنید که دستگاه تست قند خونی که قصد خرید ان را دارید، باید دقت اندازه گیری بالایی داشته باشد و نتایج دقیقی را نمایش بدهد تا بیمار بتواند بر اساس این نتایج، سطح قن خون خود را کنترل کند. بهتر است از دستگاه های تست قند خونی استفاده کنید که سازمان های نظارتی معتبر آن ها را تایید کرده اند.
  • سهولت در استفاده، دومین نکته مهم در خرید دستگاه تست قند خون است. اگر طرز استفاده از دستگاه تست قند خون آسان باشد، بیمار میتواند به راحتی در هر مکان و زمانی سطح قند خون خود را اندازه گیری کردهو اقدامات لازم برای مدیریت دیابت را انجام بدهد.
  • برای خرید دستگاه تست قند خون به سایر ویژگی های دستگاه مانند داشتن صفحه نمایش بزرگ، دستورالعمل های ساده و مدت زمان انجام تست نیز دقت کنید، زیرا این موارد باعث می‌شود آزمایش سطح قند خون شما راحت‌تر و ساده‌تر باشد
  • شاید مهمترین نکته ایی که برای خرید دستگاه تست قند خون باید به آن دقت کنید، هزینه نوارهای تست و در دسترس بودن این نوارها باشد. هر دسگاه تست قند خون برای انجام تست به نوار های مخصوص خود نیاز دارد و ممکن است خرید این نوار ها سخت یا گران باشد، بنابراین مطمئن شوید که دستگاهی که انتخاب می‌کنید دارای لوازم مقرون ‌به ‌صرفه و در دسترس است.

 

دستگاه تست قند خون آنکال پلاس در سایت الو دیابت

دستگاه تست قند خون چگونه کار میکند؟

دستگاه تست قند خون که با نام گلوکومتر نیز شناخته می شود، دستگاهی است که برای اندازه گیری غلظت گلوکز یا همان قند در خون استفاده می شود. این دستگاه به یک لانست ( سوزن خون گیری) کوچک برای سوراخ کردن پوست و گرفتن نمونه خون و نوار تست قند خون نیاز دارد. نمونه خون روی یک نوار تست که در داخل دستگاه است، قرار می گیرد. این نوار حاوی آنزیم هایی است که به گلوکز خون واکنش نشان می دهد و جریان الکتریکی ایجاد می کند. دستگاه این جریان را اندازه گیری می کند و سطح قند خون را محاسبه می کند و  در عرض چند ثانیه نتیجه ی تست روی صفحه نمایش داده می شود. این به افراد مبتلا به دیابت یا کسانی که سطح قند خون خود را کنترل می کنند، اجازه می دهد تا تصمیمات درستی در مورد دارو، رژیم غذایی و مدیریت کلی سلامت خود بگیرند.

 

مزایای استفاده از دستگاه تست قند خون

استفاده از دستگاه تست قند خون، مزایای بی شماری برای افراد مبتلا به دیابت و یا کسانی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند، دارد. این دستگاه، به کاربران اجازه می دهد تا سطح قند خون خود را به طور منظم و دقیق کنترل کنند. این ندازه گیری منظم قند خون برای مدیریت دیابت بسیار مهم است.

 

علاوه بر این، استفاده از دستگاه تست قند خون به افراد کمک میکند تا کنترل سلامت خود را در دست بگیرند. با اندازه گیری مداوم قند خون، کاربران می توانند الگوها تغییر قند خون خود را شناسایی کرده و تنظیمات لازم در سبک زندگی خود را انجام دهند. کنترل قند خون از عوارض شدید سلامتی مانند هیپوگلیسمی یا هیپرگلیسمی جلوگیری میکند. بنابراین استفاده از دستگاه تست قند خون و انجام روزانه تست قند در کنترل دیابت و پیشگیری از عوارض آن موثر است.

 

خرید دستگاه تست قند خون

برای خرید دستگاه تست قند خون میتوانید به سایت فروشگاهی الو دیابت مراجعه کنید و دستگاه تست قند خون مورد نظر خود را، با بهترین قیمت تهیه کنید. اگر در انتخاب دستگاه تست قند خون نیاز به مشورت دارید، میتوانید با شرکت تماس بگیرید و از کارشناسان الو دیابت در رابطه با خرید دستگاه تست قند خون مشاوره بگیرید.

 

برند های مختلف دستگاه تست قند خون

همانطور که گفته شد، مدل ها و برند های مختلف دستگاه تست قند خون در بازار موجود است که شما میتوانید بر حسب نیاز خود از این برند ها استفاده کنید. دستگاه تست قند خون ایزی گلوکو، دستگاه تست قند خون کرسنس، دستگاه تست قند خون دیابان، دستگاه تست قند خون آنکال پلاس، دستگاه تست قند خون پرفورما و دستگاه تست قند خون اکیو چک اکتیو از برند های محبوب در بین مردم هستند. برای اطلاع از لیست دستگاه های تست قند خون به سایت الو دیابت مراجعه کنید.